sākums sirds Publikācijas ārsti prezentācijas
         
 

 

Pirms operācijas

         
 

Piekrišana operācijai Tas nav neparasti, ka vecāki šaubās par lielu operāciju, kura jāveic viņu bērnam. Gadījumos, kad sirdskaite ierobežo bērnu, pieņemt lēmumu par operāciju ir vieglāk nekā tad, ja bērna dzīve ir aktīva un normāla. Taču, ja ārsti nolēmuši, ka bērnam jāveic operāciju, tā tiešām nepieciešama, lai defekts bērna sirdī neizraisītu neatgriezeniskas izmaiņas sirds muskulī un plaušās. Diemžēl ir defekti, kurus nav iespējams pilnīgi koriģēt, tādā gadījumā operāciju jāveic ar mērķi atvieglot bērna stāvokli. Plānveida operācijas gadījumā laiks pirms operācijas būs ilgāks, neatliekamas operācijas gadījumā tā tiks veikta pēc iespējas ātrāk.

 

Ko stāstīt bērnam  pirms došanās uz slimnīcu?

Ja Jūsu bērns ir pietiekami liels, lai sarunātos, pastāstiet viņam par došanos uz slimnīcu. Jo vecāks bērns, jo ilgāk tam jāaprod ar šo domu. Ja bērns jau iepriekš ir bijis slimnīcā, atgādiniet viņam par kādu no patīkamiem notikumiem slimnīcā, kā arī par lietām, ko slimnīcā dara ārsti un medmāsas. Ja bērns rotaļājas , ļaujiet tam rotaļu veidā izspēlēt slimnīcā notiekošo.

Lielākiem bērniem, kuri zin un saprot savu sirdskaiti, jāizskaidro, ka sirdi “izlabos”, lai pēc tam bērnam būtu vieglāk , piemēram, skriet. Pastāstiet bērnam par operāciju tik daudz, cik Jums šķiet bērnam saprotami, iespēju robežās atbildiet uz visiem bērna jautājumiem. Bērnam būs daudz vieglāk runāt par savām bailēm nekā tās noklusēt. Pastāstiet bērnam, ka lielākā daļa bērnu pēc tam neatceras operāciju. Izskaidrojiet, ka Jūs būsiet kopā ar bērnu un rūpēsieties, lai viss būtu labi.

 

Izmeklējumi pirms operācijas

Jūsu bērnam jāiestājas slimnīcā jau vairākas dienas pirms operācijas, lai veiktu dažādas pārbaudes, pierastu pie apkārtējās vides un satiktos ar ārstiem un māsām, kuri rūpēsies par bērnu operācijas laikā un pēc operācijas.

Iestājoties slimnīcā, Jūs ievietos palātā, kura, iespējams, nebūs tā pati, kurā bērns atradīsies pēc operācijas. Jūs iepazīsieties ar personālu.

Ārsts izmeklēs bērnu un pārrunās bērna slimības vēsturi. (Ņemiet līdzi izrakstus no iepriekšējām ārstēšanās reizēm slimnīcā).

Ārsts nozīmēs bērnam izmeklējumus, kuri nepieciešami, lai spriestu par bērna veselības stāvokli un plānotu nepieciešamo ārstēšanu pirms un pēc operācijas:

1)    Asins analīzes- asins paraudziņu paņems no vēnas un pirksta, lai noteiktu bērna asins grupu un Rēzus faktoru ( lai piemeklētu bērnam atbilstošas grupas donora asinis), kā arī, lai pārliecinātos, ka asins ainā nav novirzes, kas varētu liecināt par infekciju, bērnam tikts pārbaudīta arī asins recēšanas spēja un asins bioķīmiskie izmeklējumi.

2)   Urīna analīze- lai pārliecinātos, ka bērnam nav infekcijas vai novirzes nieru darbībā.

3)   Krūšukurvja rentgenogramma- lai izvērtētu sirds formu, izmērus, plaušu asinsriti un plaušu zīmējumu.

4)   Ultrasonogrāfija vēdera dobuma orgāniem- lai novērtētu šo orgānu( aknu, nieru, liesas, aizkuņģa dziedzera) struktūru, izmērus un iespējamās novirzes no normas.

5)   Elektrokardiogramma- lai novērtētu sirds ritmu, tā izmaiņas, sirds daļu pārslodzi.

6)   Ehokardiogrāfija- lai novērtētu sirds anatomisko uzbūvi, defektus, to izmērus, asinsspiedienu dažādās sirds daļās un lielajos asinsvados, noteiktu nepieciešamo operācijas apjomu.

7)   Bērnu konsultēs otorinolaringologs( ausu, kakla, deguna ārsts), lai pārliecinātos , ka bērnam nav infekcija.

8) Bērnu apskatīs anesteziologs, kurš nodrošinās anestēziju operācijas laikā.

Bērns turpinās saņemt jau iepriekš lietotās zāles arī slimnīcā pirms operācijas, katru dienu tiks mērīta ķermeņa temperatūra un asinsspiediens.

Dienu pirms operācijas Jūs ar ķirurgu pārrunāsiet plānojamo operācijas apjomu, Jums tiks izskaidrots un parādīts ( ja nepieciešams ar zīmējumiem), kas tieši tiks darīts bērns sirdī. Jums būs jāparaksta piekrišana operācijai.

 

ATPAKAĻ

 

 

   

Sākums Sirds  Publikācijas  Ārsti  | Forums | Reklāma
© 2010 www.BernuKardiologija.lv. Designed by UrbanPicture.lv
Kontakti: Kardiologs.lv@gmail.com

Pārpublicēšanas un citēšanas gadījumā rakstiska saskaņošana ar BērnuKardioloģija.lv un autoriem ir obligāta.